Ordföranden informerar

Restriktionerna har upphört!

Det betyder att vi i Kalmar Filatelistförening kan ta upp en del av verksamheten igen. Men att vi fortfarande skall hålla avstånd efter bästa förmåga och att du som eventuellt känner symtom stannar hemma.

Det är av stort värde för oss om Du lämnar din e-postadress och mobilnummer så vi kan skicka information från vår förening till Dig. Skicka dina uppgifter till e-post ake.brorsson@live.se eller ring Åke Brorsson på telefon 073-832 87 44, 0480-208 92.

 

Vad vill du ha för aktiviteter på våra månadsmöten Lämna ditt/dina förslag!

 

Ring till Christer C Svensson 070 – 573 03 28 eller skicka ett e-post till: info@kalmarfilatelistforening.se

 

Ha nu en fortsatt bra tid och en härlig vår så hörs vi snart igen!

 

Christer

Kalmar Filatelistförening

Annonser:

Mynt & Antikt i Mönsterås
Ductusfrimärken
Posten inom Kalmar kommun