Ordföranden informerar

Nu är det äntligen höst igen!

Äntligen så börjar snart höstens aktiviteter igen efter sommarens uppehåll. Jag hoppas att ni alla haft angenäm sommar med möjlighet till vila och avkoppling. Och sommaren verkar komma tillbaka, så möjlighet med ytterligare grillkvällar finns.

 

Härligt!

Det är av stort värde för oss om Du lämnar din e-postadress och mobilnummer så vi kan skicka information från vår förening till Dig. Skicka dina uppgifter till e-post ake.brorsson@live.se eller ring Åke Brorsson på telefon 073-832 87 44, 0480-208 92.

 

Vad vill du ha för aktiviteter på våra månadsmöten Lämna ditt/dina förslag!

 

Ring till Christer C Svensson 070 – 573 03 28 eller skicka ett e-post till: info@kalmarfilatelistforening.se

 

Ha nu en fortsatt bra tid så hörs vi snart igen!

 

Christer

Kalmar Filatelistförening

Annonser:

Mynt & Antikt i Mönsterås
Ductusfrimärken
Posten inom Kalmar kommun

Prissänkt